מרפאת שיניים
ד"ר לינה לויט

טיפולי שיניים בתקופת ההריון

כל אישה יודעת שיש צורך להתכונן להריון מספר חודשים לפני הלידה. חשוב מאוד להכין את הגוף לשינויים כאלה. בריאות התינוק תלויה במידה רבה במצב האם. היולדת מבקרת מומחים שונים, וכמובן, היא בהחלט חייבת להיפגש עם רופא השיניים. לריפוי כל השיניים לפני ההריון. העובדה, שהעצמות והשיניים שלנו מורכבות מסידן, זרחן ורכיבים אחרים, ועם התפתחות חיים חדשים, הגוף זקוק ליותר מהמיקרו-אלמנטים השימושיים הללו. מכיוון שרוב המינרלים יושקעו על מבנה השלד של התינוק, אם הם חסרים, יושאלו הרכיבים הדרושים מעצמות השיניים של האם. כתוצאה מכך, מצבן של יחידות השיניים יתדרדר, וייצור סביבה נוחה להתפתחות עששת. לכן כל רופאי השיניים קשובים לטיפול בנשים בהריון. הזדמנות מצוינת לשמור על בריאות הפה לאורך תשעת החודשים ובכלל הוא ניקוי שיניים מקצועי במהלך ההריון.

ניקוי מקצועי מאפשר לך להחזיר את הצבע הטבעי של השיניים שלך על ידי הסרת האבנית והפלאק. אבל אם אדם רוצה להפוך את החיוך שלו ללבן כשלג ולהבהיר אותו בכמה גוונים, אז כדאי להשתמש בשירות ההלבנה.

האם ניתן לבצע ניקוי אבנית בזמן ההריון?

אנשים רבים דוחים ללא הרף את ביקוריהם אצל רופא השיניים, דבר הכרוך בבעיות חמורות בעתיד. אם תעברו באופן קבוע בדיקה מונעת, אזי תוכלו למנוע את התפתחות המחלה ולדאוג לבריאות השיניים. במהלך תכנון הריון אישה צריכה לבקר רופאים שונים. על מנת שלאם עתידית יהיו שיניים חזקות, יש לרפא אותה ממחלות קיימות ועל מנת למנוע, לבצע היגיינת פה מקצועית. אם הרופא שלך רושם ניקוי אולטרסוני של השיניים שלך במהלך ההריון, אז לא צריך לסרב. הליך זה בטוח לחלוטין ועוזר להפחית את הסיכון לעששת. עם רגישות מוגברת של השיניים, הרופא יכול להשתמש בהרדמה מקומית, זה לא מהווה סכנה לבריאות הילד והאישה. צחצוח שיניים במהלך ההיריון טומן בחובו הרבה גורמים חיוביים, הוא לא רק מאפשר לנקות את האמייל מהרובד והאבן, אלא גם להחזיר את החיוך לגוון הטבעי שלו. יש לבצע רק טיפולים הכרחיים (טיפולי חירום כגון ניקוז מורסה או התחלת טיפול בשורש שן מודלקת ) במעקב רפואי הדוק של גניקולוג . המתנה ללידה של תינוק היא תקופה מצוינת, אבל זו לא סיבה לסרב לשירותיו של שיננית. כמובן, לפני ההליך, אישה צריכה להתייעץ עם רופא על מנת למנוע את הסיכון לסיבוכים.

ניקוי שיניים עם אולטרסאונד במהלך ההריון אסור במקרים הבאים:
1.במצבים כגון דימומים וצירים מוקדמים יש לקחת בחשבון שטיפול שיניים עלול להוסיף חרדה ולחץ נפשי.
2.הפרעות נשימה דרך האף
3.אסטמה
4. ברונכיטיס כרונית
5.החמרה של מחלות כרוניות
6.סוכרת.


היגיינת פה מקצועית אינה פוגעת בבריאותה של אישה בהריון, ולהיפך, מייצרת השפעה מועילה. ההליך יכול לקחת בין 20 ל-40 דקות, משך הזמן תלוי במידת הזיהום של האמייל. בעזרת scaler, הרופא מסיר את משקעי העל ותת חניכיים, ולאחר מכן מנקה את הרובד מפני השטח של השיניים. זה אולי נראה למישהו שפלאק אינו מסוכן, אבל הצטברותו מעוררת התפתחות של פתוגנים שהורסים את האמייל. כמו כן, אדם מפתח ריח רע מהפה אופייני. לכן, אין לזלזל ביתרונות של ניקוי היגייני שיניים. במהלך ההריון, שירות זה מאפשר לך להפחית את הסיכון לעששת ולמנוע התרחשות של פתולוגיות פה. בנוסף, לאחר אולטרסאונד, האמייל הופך בהיר יותר, הפיגמנט הכהה נעלם כל מקרה, על מנת להימנע מבעיות בזמן ההריון, מומלץ לטפל בפה ובשיניים לפני הכניסה להריון.